poniedziałek, 14 grudnia 2015

Odświętny makijaż | Blogmas #14

Dopełnieniem każdej stylizacji jest makijaż i fryzura. Dzisiaj chciałabym się zająć tym pierwszym (będzie jeszcze post o fryzurach). Pokażę Wam, czego ja używam właśnie do specjalnych makijaży, które wykonuje na różnego rodzaju ważne okazje. :)
Zajmę się też dzisiaj TYLKO makijażem oczu, gdyż tak naprawdę resztę twarzy maluję tak jak zwykle. To znaczy: podkład, korektor pod oczy i na niedoskonałości, brązer na policzki i puder. Gdybym miała rozświetlacz, to użyłabym go do tego makijażu. Ale nie mam, więc muszę się zadowolić samym brązerem. :)
Najpierw na powiekę nakładam bazę pod cień do powiek (Hean Stay On). Następnie maluję ją niewielką ilością białego cienia (nie pytajcie, jaki mam, ponieważ dostałam kiedyś próbkę i nawet nie wiem, z jakiej firmy jest ten biały cień :P).
W zewnętrznym kąciku nakładam brązowy cień do powiek z paletki Makeup Revolution Iconic 1 i go rozblendowuję.
Na całą powiekę nakładam, lekko wklepując, złoty cień do powiek. Potem rysuję kreskę wodoodpornym eyelinerem (u mnie z firmy Essence) i maluję rzęsy wodoodpornym tuszem (Maybelline Lash Sensational).
I tyle! Uważam, że tej "niezwykłości" dodaje tutaj złoty cień do powiek. Bo nie ukrywajmy, nikt na co dzień nie maluje się świecącymi cieniami. Raczej sięga się po te matowe lub delikatnie święcące. A ten tu jest super-błyszczący :)
Do jutra! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jak coś napiszecie - pochwały i krytyki, jakieś pytania. :)